Výběr správné podprsenky

Saxicola | 31.12.2011

Po přečtení vzájemných urážek tady na diskuzi taky musím přidat svou troškou do mlýna.

Na tento web mě upozornila kamarádka poté, co jsem jí pochválila prsa v novém tričku. Jaké bylo překvapení, když mi sdělila, že nové není jen tričko, nýbrž i podprsenka pod ním. Dříve nosila velikost 90B, po přečtení rad na tomto webu přešla na 80D (v evropském číslování) a rozhodně to byla změna "bijící do očí".

Poté jsem na tento web zavítala i já, vzhledem k odvěkému boji při shánění spodního prádla a názory zde uvedené mi celkem vyrazily dech - opak toho, co jsem slyšela doposud i toho, več věří dosud celá naše rodina a s oblibou mi to vyvrací s výmluvami, že se nehodlají udusit a že mají široké hrudníky z plavání atd.

Nicméně... žádné tyto řeči mě neodradily a vydaly jsme se s výše jmenovanou kamarádkou na nákup nové podprsenky pro mě.

Paní prodavačce jsem uvedla, že jsem doposud nosila 80C nebo 80D ( ta na mě vykulila oči řkouc, že od pohledu je to blbost), ale že vím, že je to špatně a podle tohoto webu bych měla mít cca 70F.

Zkoušela na mě postupně leccos, měla jsem na sobě nejmíň 5 podprsenek s tím, že se držely velikostí kolem 70F, ale seděly líp či hůř podle jejich tvaru a stylu.

Nakonec jsem vyzkoušela 75F a ta mi sedla nejlépe.

Paní prodavačka v zásadě radila to samé co zde na webu autorka, nicméně ještě dodala, že kromě povolení materiálu je ještě dobré brát v úvahu i možnost přibrání či zhubnutí, která se často projevuje i na velikosti obvodu hrudníku. Také mi poradila, že při praní nemám nikdy používat aviváž (což jsem bohužel také nevěděla.)

A pointa? Nejen, že mám příjemnou a hezkou podprsenku, ve které se cítím dobře, ještě si toho všimli i lidé v mém okolí.

Přidat nový příspěvek